LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic

Ići dole 
+10
tisina snega
Najda M.
tanjasmu1
besherat
cat09
ladykatarina
vučko
smesko zz ds1989
Ellen
wild
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime24/4/2010, 2:17 pm

Svojim ulaskom u moj zivot doneo si mi jedan cudan osecaj.Doneo si mi sa sobom ceznju,maglu i neki cudan strah koji se uvukao negde duboko u meni.Lutam praznim sivim ulicam ,skrivam pogled i pokusavam na mnoga pitanja da dam sama sebi odgovor.Jer ne smem da tebe pitam.Moja se dusa boji onoga sto mozda moze cuti,a nije spremna za to.Dovoljno je lutala,tumarala i uzaludno trazila.da bi sada sve izgubila.Da li se i sada uzalud nadam,i uzalud trazim srecu koju sam pronasla.Svoj zid ponovo gradim,i ponovo delim bol od ljubavi.Delim ga zidom.Ponovo sam na onom samom pocetku.Samo sada sakrivena od svetab polako,necujno prepustam se beskraju i jednoj maloj tacci u daljini...koju samo ja nazirem.Ta tacka je neciji trag svetlosti,moja ljubav.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 San-1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime29/4/2010, 6:44 pm

To sto te ja volim tako sto te volim ludacki,nesebicno celim svojim srce,dusom i telom nije zato sto ti zaista mislis da si nesto posebno.Veruj mi nije.Volim te jer ja drugacije ne znam.Ja ne znam da volim izgleda kao sav normalan svet.Moja ljubav puca i prasti,iz svakog moga osmeha,moga dodira.
Moja ljubav je spoj sevanje i grmljavine.Moja ljubav su najveci uzburkani talasi.Moja ljubav je...najaci odsjaj suncevih zraka koji prze i pale sve pred sobom.Tornado vetrova... Ko ju je u zivotu osetio,znam da jedino razume o cemu is sta pricam.U mojoj ljubavi ostajali su samo oni najhrabriji,jer zaista ju je malo njih moglo ispratiti.A pogotovu razumeti mnogo togo sto nikada nije kazano.Rekla sam i na pocetku ovoga pisanja kod mene niko u zivotu nije poseban i znacajan,kolika je posebnost onoga sto ja znam da dam i pruzim svojom ljubavlju.To je ono posebno i u tebi sada moja ljubavi.Onaj dah koji sam ti udahnula kada sam te prvi put poljubila,kada sam te prvi put zagrlila i rekla da te volim.A volim i zavolela sam u tebi ono sto mozda niko do sada nije ni primetio...uocio.Videla sam ja.Mnogi u ljubavi vole mozda boju necijih ociju,kose...lazi koje su izgovorene na najlepsi nacin.Neko mozda voli neciju pesmu,pricu...Ja nista od toga.Ja volim ono sto cuvas duboko u sebi...mozda neku svetlost duse koju vidim samo ja.Zato si za mene poseban.
Voli te tvoja A.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Art,zoom,lovely,inspiration,artistic,creative-8edecff8b3f727630320673ded74cdc6_h
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime2/5/2010, 6:26 pm

Trazim ona tajna vrata,onu tajnu bravu,one lavirinte secanja.Upinjem se iz sve snage da prodjem kroz njih.Svuda oko mene resetke.Nema prolaza,nema izlaza.Ali ja trazim...trazim izlaz.Ne predajem se.Tonem u zemlju.koja me vuce,mulj mi se uplice u noci punog meseca.I groznicavo izgaram,samo da me sunca zrak obasja.Nema ga.Pogled bacam prema nebu trazeci spas.Nebo mi salje samo rane,koje dolaze u zalosna svitanja.
I ponovo onaj usamljeni sum vetra koji mi govori:"Digni glavu,sunce sija,nisi potpuno sama."Nisi izgubljena u bezdanu.
Okrecem se,ne vidim nikoga,ne cujem niciji glas.Podizem pogled visoko ponovo prema nebu.Na njemu se ocrtava pruzena ruka koja silazi polako.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Catching_sunbeams_by_lazyblazin
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime3/5/2010, 3:21 pm

Moj svet je svet koji mogu samo ja da dokucim.Nesto sto samo ja mogu da naslutim.Ne nije to nesto sto se prizeljkuje ,to je nesto sto se zivi.Zivi u pokusaju.
Ceo zivot trazim izazov,samosvesno i hrabro koracajuci kroz njega.I plesem sama.Ne nisu mi potrebni aplauzi,bina,publika,jer mene jednostavno pokrece moje vatreno srce kroz svu tu igru zivota i smrti.Moje srce u tom plesu kuca tri hiljade puta jace i od bilo cijeg.Moj zivot nema reprizu,sve je u momentima i nista ne mogu da vratim i da hocu.Igra bunta i strasti.Igra pohote i lude zelje.Borba lepote zivota.Igra nespokojstva,nemira i pobune.Svet od dima,tuge i tisine.I ne mogu da budem drugacija no sto jesam.Prosto ne zelim,jer to ne bi bila vise ja.Pa makar u njemu placala sav svoj greh i dug.Sve ima svoju cenu...ovaj put cenu placam svom svojom ljubavlju.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 7b22365f8c9fc5c912cf591bbd2c74c3
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime4/5/2010, 9:25 pm

Jos jedna noc.Zasto su sve noci tako hladne i staklene.Gde je u njima svetlost?Zasto se u svim tim nocima nagomilava toliki brzak boli i tuge.Kuda cu sa njima?Koferi su mi puni i preteski.Kamo sa njima krenuti,kuda ih poneti,gde ih istovariti?
Samo uzasni krici tezine,na koje se niko ne osvrce.A svima sam u zivotu bila:Sunce koje je bilo na dohvat ruke,vazduh koji su svi udisali duboko plucima.Voda,gde su se zedni napajali.I gde su sada svi oni koji su mi tako sada potrebni.Sve je nemo,ostao je samo jedan nocni leptir koji mi rece;Znas i sama da sam ti obecao da ne mogu biti vecan.Sta ostaje posle svega,krivica sto one koje volimo najvise napustaju nas a da nas ne pitaju...i odlaze zauvek u tisinu zvona koje mi jos odzvanjaju u usima.Jos jedno ranjeno prolece i grozna zmija u grudima.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 A981bbaaffa7c47ca5c6a03a1957ac20
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime5/5/2010, 8:16 pm

Onoga jutra s tvojim ulaskom u moj zivot doslo je i sunce.Onako polako...Stidljivo ali sigurno.Mozda je tako i bolje.Puna razocarenja ,ocaja...pojavila sam se ne znajuci ni zasto,ni kako ni zbog cega.Radoznalost sigurno nije bila u pitanju,to je sigurno.Dozvolila sam ti da udjes u moje srce,a cinilo mi se da ga nikada nisam ni imala.Da, u to ranjeno...raskomadano na hiljade komada.Usao si bez straha...i puno pitanja.Cutke.Dozvolila sam ti da budes deo sna,onog sna koje je jednom davno bilo prekinuto.Dozvolila sam te da me zavolis,da me upoznas kao sto malo ko je ...i uspela sam da te zavolim.Cetkicama si mi bojio sva godisnja doba.Miris sam udisala nekim cudnim notama.I sve to sa tobom tada licilo mi je na ljubav.Tj.Lici i dan danas na ljubav.
Skazaljke sata sam jos pre godinu dana zaustavila.Sada samo govorim tisinom,jer svako jutro me podseca na tebe.

Voli te tvoja A.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 2qbzxic
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime6/5/2010, 6:06 pm

Sta su to uopste tragovi?Uspomene koje vremenom blede.Dubina uspomena koju zelimo ili ne zelimo da vidimo.Zatvaramo oci,u nekim maglama secanja.I tako se ponekada na tim putevima koje tragovi nose,osecam malena,sicusna,ponekada besna i ocajna.
Dok sve ovo pisem ovde,ne mogu da shvatim tu moju potrebu da mnogo toga lepog...ruznog pretocim na nekom papiru,mozda da ne bi odletelo negde u nepoznatom pravcu.Da ne bi nestalo sve u nekoj svojoj prozirnosti.
Svaki put kada pisem uglavnom se osecam tuzno.Ne znam ni zasto ni zbog cega.Mozda zbog toga sto sam neko ko u sebi nosi uragan reci,neko ko voli da prica...da slusa da bude shvacen i da shvati.
A ovo ovde...ponekada se osecam kao da gubim tlo pod nogama dok pisem.Jer mnogo toga sto je ostalo iza mene moze da stane na jednom listu papira.A u stvari nije tako.
Tragovi...znam vise nisam ona razmazena klinka...mamina i tatina princeza.Sada sam ipak zena,majka ali bez obzira na sve ostaju lepe i ruzne uspomene,na razne sastanke,rastanke...osmehe,smrti na necije tople ruke,i divne oci.I na moje srce koje je uvek patilo kada je i bilo necije...kada je i bilo najvoljenije.
Ostaju blede senke i tragovi...tragovi neizbrisivi u nekom vremenu koga se rado secam.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 7
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime8/5/2010, 9:02 pm

I onda kada budes mislio da si me slomio svojim recima...delom bilo kojim gestom stajacu, uspravno,nasmejana i iskrsla iz pepela.Jer ja sam vec na to navikla.Tesko se sada pored tebe navikavam na ljubav,i na ono sve sto si mi pruzio,ali na tugu i bol sam vec iskonski stopljena.
Hoces li ti biti moja vecnost?Hoces li ti biti moja milost ili kazna?Vise ne znam ni sama odgovore na sva ta postavljena pitanja.Predala sam ti svoje srce,otvorila ti dusu i u svaki novi dan ulazim hrabro sa osmehom.
Verujem i nadam se...to mi je jos jedino ostalo da se tuga jednoga dana nece zvati imenom tvojim.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Cbcc25cec46df95a4e55b6dvk2
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime9/5/2010, 1:15 pm

Dodju mi ponekada onako bez razloga nenajavljeni u tisini bez kucanja,naviru ...ne znam vise ni odakle Ne daju mi mira .I onda moram da ih izbacim nekako iz sebe.Moji nemiri...koji su stalno prisutni u meni,ne daju mi san,ne daju mi nista sem ogromne praznine i potistenosti,daju mi samo cekanja koja nemaju granicu.I ja im se ponekada dajem,prepustam...jer sam vecito umorna u toj borbi mira i nemira...prepustam im se i opstajem.Zato cesto uzimam olovku u ruke i pisem...pisem jer cini mi se da ih na taj nacin najlakse izbacujem iz sebe.Desavalo mi se da ih oteram,da uspem da ih unistim,ali onda shvatim da mi nedostaju.I onda ih ponovo zovem k sebi da mi se vrate,jer to je u stvari deo mene.To sam ja.Sada sam naucila da ih spremno docekam.Utopim se u njima i protutnjamo kroz dan.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 8de9c129f120956da0a1b91qi5
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime12/5/2010, 6:41 pm

Ostaju samo nemiri u dusi, koji vode u beskonacnost.Ostaju...ali onda shvatam da ne mogu vise ovako sama,da ne mogu svim rekama stalno ploviti uzvodno,onako kako ja samo zelim i hocu.Da moram sebi pruziti sansu.Da jednostavno oplemenjujem sebe pruzajuci priliku da nekoga zavolim.Moram.Zivot je jednostavno jedna ivica.Onaj ko je navikao na padove,zna i da se podigne.Tako da u tim stvarima sam prilicno navikla.Nema i ne moze vise nista da me povredi.Sada...trenutno moje srce oseca mir,taj mir je mozda pomesan sa dozom neverice.Ali tako ga mogu nazvati.Sve okamenjene trenutke sam zaustavila.I tebi,mojoj ljubavi sam se prepustila.Gledaj samo moje oci one oslikavaju neophodnost.A ti si u njima.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 C9c7d375b4b140f5b2dd287lc1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime13/5/2010, 6:26 pm

Mozda o ovome ne bi ni pisala da nisam mozda malo vise podstaknuta jednom temom koja je ovde vec par dana aktuelna-o samoubistvu.
Da li je to hrabrost ili kukavicluk?Izbor,zelja odluka,???Ne znam vise ni sama.
Bile smo nerazdvojne drugarice,jos od osnovne skole.Ona malo stidljiva i povucena,a ja stalno brbljiva,nasmejana.Suste suprotnosti ali smo uvek jako dobro funkcionisale.Posle osnovne skole,putevi nam se malo razilaze,ali naravno to i dalje nam ne smeta da nastavimo nase druzenje.Vesna je bila djak generacije,skola i ucenje su joj uvek bili na prvom mestu.Ja sam bila ta koja ju je stalno izvlacila da se negde provedemo,ili da negde otputujemo.Sve su uglavnom svodilo na moje drustvo koje joj je cini mi se koliko sam mogla da primetim uvek prijalo.Ona posle zavrsenog faksa ja posle zavrsene moje vise zaposlile smo se.Posle par godina pozvala sam je da mi bude kuma.Od tada sve se menja,i nas odnos i njeno citavo stanje.Vise nije to to,ne zato sto ja nisam htela ili imala manje vremena nego zbog svih onih izgovorenih reci koje mi je rekla te veceri.Cutala sam,u trenutku sam mogla samo da primetim zaista njeno pomracenje uma.I nevidjenu mrznju koju nije mogla vise da iskontrolise.Izvredjala me je na najgori moguci nacin.Cutala sam i tada i trpela uvrede kao sto nikome nisam u zivotu.Njene zadnje reci su bile ti imas i imala si sve u zivotu,a ja nikada nista.Tako smo se i rastale.Posle par dana javila mi je njena majka da se Vesna predozirala lekovima i da joj nije bilo spasa.Nikada mi nije palo na pamet da ce ona tako nesto da uradi sa sobom.I dan danas razmisljam gde sam ja to sa njom mozda pogresila?Sta sam ja to imala a ona nije?
Sta ju je to nateralo da uradi.Naravno sva ta pitanja i svi ti odgovori su zauvek otisli sa njom.Da li je to bio trenutak slabosti?Da li je to bila tama i mrak koji su izbijali u recima one veceri,a ja to nisam mogla da prepoznam .I pitam se sada posle toliko godina zar nije mogla da vidi tracak svetlosti koji je bio svuda oko nas.Zasto ga nije mogla dodirnutiii pustiti ga da samo udje.Zasto???




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 469ee9f8088e67fc2ab6224be4efb4fd
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime14/5/2010, 7:32 pm

Ja znam da na ovome svetu postoji neko ko ima tuzne misli kao sto su moje.I da prati moj zivot...da se mene ne boji.Da nece otici,da se nece prepasti moje snage,ljubavi ponosa i svog onoga bola koju ja u sebi nosim.Neko ko ce znati da me cuva i sacuva,ko ce uspeti da pronadje svoje mesto u mome srcu,i onu beskrajnu svetlost.Sapat i tisinu.Dusa ponekada zna da padne u zaborav.Ja verujem u cuda,pa neka svako pomisli da sam najludja na ovome svetu.Ali ja umem da prepoznam od nista nesto.Prepoznala sam tebe,onu tanku liniju i one tajanstvene reci koje si mi saputao na uvetu svakoga dana.Poslusala sam te i osetila posle dugog vremena neznost koju si mi pruzio i sve tragove suza koje si pokupio i osusio na mojoj dusi.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 5009439mdgo8
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime14/5/2010, 7:38 pm

Ovo je baš lepo,Bes.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime14/5/2010, 7:58 pm

Hvala Vucko.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime15/5/2010, 1:09 pm

Mnogo toga sam u zivotu naucila,videla srela se,uspela da poznam sa vrlo malo reci upoznam ono sto se cak i ne moze prepoznati.Kako na primer drugome ulepsati san,kako ljubav a ne vreme leci sve,kako me ljudi vole zato sto sam ono sto jesam a ne ono zato sto oni zele da vide.Mnogo toga naucih,ali ne naucih nikako da otresem tu paucinu svesti koja se stalno mota u mojoj glavi.Kao oreol mali a tako nevidljiv,za sve samo za mene ne.Gledam upravo kroz prozor.Kisa koja lepo pada.Zavolela sam je pored tebe,jer si mi jednom ostavio poljubac na usnama,zalutao u sumi mojih grehova i nisi me ostavio da umre moja dusa u divljini koju sam ponela sa sobom.Kisa i dalje pada a ti si uspeo da na jednu tamnu senku koju si upoznao bacis trag svetlosti.Zato te i toliko volim.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Saba-CZARNO-BIA%C5%81E-Sexy-Pics-sexy-girls-Sexy-Body-more-sexy-pictures-MORENNA-navel-and-below-RUZE-flowers-sexy-Coole-Pics-romantic-loris-images-Sensual-Stuff_large
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime16/5/2010, 3:34 pm

Jedini jezik na ovome svetu koji sam razumela do skoro bila je muzika plesa.Jezik ljubavi,strasti i pozude.Sve ostalo ja ne zelim da razumem i necu.Jer svi ostali posle tebe su pricali i ubijali sve ono najlepse sto sam imala u sebi ne ostavljajuci mi prostora i vremena sa sebe.A ti ti si bio i ostao nesto posebno...Tako smo se dobro razumeli svaki put mislima.Nama zaista reci nikada nisu bile potrebne.Hodali smo u zagrljaju,pustajuci da nas ljubav nosi.Secam se i tog prvog koraka,koji si me ucio.To je nesto sto se nikada ne zaboravlja.To je u stvari kao kada ucis dete prvim koracima.Posle tog prvog koraka.plesala sam s tobom kao da se znamo ceo zivot.Predavala sam ti se i igrom i telom sva bez trunke rezerve.Toliko naboja i strasti nikada nisam dozivela.To je posebna energija i dubina koju smo samo nas dvoje razumeli.Za Tango se kaze nikada se ne zna kako ce se odigrati,ali ljubavi moja to mi nikada nisi rekao.Kao sto mi nisi rekao da ni u zivotu se ne zna sta ce biti sutra.Ja to nisam tada znala.Ostavio si me...u cutanju,u koracima u ljubavi najvecoj i zauvek otplesao svoj poslednji ples bez mene.Nas dvoje smo bili ples strasti i tuge.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 2007060120070528julio11dt9
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime19/5/2010, 7:13 pm

Da li je nekada neko doziveo onu prelepu ljubav,koja je sputana sa svih strana,kilometearskim daljinama,sudarima dva glasa.I ogromnim strahom da sve sto imam napustim,zatvorim vrata za sobom i krenem u neki drugi svet.Nas dvoje smo bili dva ludila,dva nagona dve bure.
Dve duse a jedno telo.Da li smo nas dvoje bili dve iste stvari,koje su postavljene,utamnicene u nekom sasvim pogresnom vremenu.
Obozavala sam tvoju snagu svake tvoje reci,tvoju harizmu koja je bila svuda oko mene.Nikada te puno nista nisam pitala,ono sto si zeleo da mi pricas slusala sam... svaku tvoju izgovorenu,iskuckanu rec gutala.Ja sam za tebe bila zaista nesto posebno.To sad tek shvatam,a onda sam se tome smejala.Bila sam tvoja crvenokosa vestica,tvoj dragulj Medine.Da to sam bila za tebe.Plasila me je tvoja snaga,a imao si snagu vetra.
Nikada se nismo sreli,a toliko toga si uspeo da pokrenes u meni.Samo nisi uspeo da pokrenes moj korak...moju odlucnost.Trebalo je samo da krenem.Ali do toga nikada nije doslo.Sada za mene si samo jedna divna uspomena,jedan prasak zivota koji se odigrao samo u nasim srcima.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 27279_6872887-md_blogshow
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime22/5/2010, 10:53 am

Volela bih ponekada da mi je srce zakljucano.Da ga nikada niko nije otvorio.Cak ni ti.Malo njih je taj kljuc u svojim rulama drzao...drzali su ga neki ali ga nisu znali zadrzati.Udisem ovaj jutarnji vazduh i u njemu osecam jos jedna zatvorena vrata i trazim svoj sopstveni kljuc.Sve je mirisalo na ljubav,na ceznju na osmeh ,na nesto sto je obecavalo,a onda jos jedan promasaj.Ne nemislim da je sve ovo izmedju nas bilo uzalud,jer iz svega toga ja sam crpela snagu zvona zivota.A sada se pitam da li sve ovo sto pisem uopste ima nekoga smisla.Slobodno zapali moja secanja,zakopaj sjaj moga beskraja,zaboravi moj lik i tu ljubav pretvori u sljunak.Jos neko u mom zivotu ko nije mogao da uhvati moj prebrzi korak,moju oluju.Jos neko ko se umorio.Umorio se od svoje sopstvene igre.Prestani vise da se igras skrivalica i zmurki,jer polako pocinjes da se gubis u svemu tome.Ta tvoja igra mozda ima pocetak ali svaka igra ima i svoj kraj.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 K-beauty-girls-PK-Favorites-Other-m
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime22/5/2010, 1:03 pm

Udisem miris tebe.Vuce me zelja da uzmem olovku i papir i da se na tren barem tako osvetim za sve.Otkucaji srca me odaju.Osecam da ja to ne mogu.Da to ustvari ne bi bila ja.Laz i istina izgleda postaju sestre bliznakinje i to moram da prihvatim...da shvatim.Moram.Jer ja sam onaj balans izmedju sna i jave.A moji su snovi besni,oni ruse sve oko sebe i ne znaju da cute.Zato ih i teram od sebe...guram.Cupaju me i bude iz nistavila svega.A toliko je toga oko mene.Shvatam...bol je mnogo jaca od svake rane.Rane zarastu,zakrpis ih kao pocepane pantalone i ides dalje.A bol je kamen kamen spoticanja na svakom putu.Dubina pakla i obicne reci u mraku.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 8cc7ae74e1f9b0a0036bc1ahu2

Ko nije naucio da budan sanja nikada nece nauciti da zaista uziva u snovima.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime22/5/2010, 6:48 pm

Ovo jutro mi je pomalo tuzno.Jer covek vidi nekada i ono sto se ne kaze.Oseti samo ono nesto hladno sto ga probije u dusi i nosi ga sa sobom.Moja tuga je beskrajna sa spoznajom...Tako sam vise umorna od svega.Od ljubavi koje odlaze zauvek u neke nepoznate pravce,od smrti i vapaja i na kraju i od tebe mracna tisino.Nisam te trazila znas i sam,pronasao si me ti u onoj magli samoce.Da bio mi je potreban neko kao dah,jer sam onda bezala od svog sopstvenog zivota.Ne znajuci ni kuda ni gde.I uletela tebi u narucje.Kazi mi Boze zasto placam vise sve ove grehove?Zasto stalno sanjam snove neostvarene.I zasto moja pesma vise ne moze da dobije neki novi ton?




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Monicabellucciwallpaperf
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime27/5/2010, 5:23 pm

Sedim i razmisljam o mnogim stvarima...stvarima koje su iza mene,upravo nekim dogadjajima koji su trenutno prisutni,a o onome sto dolazi,sto tek treba da dodje ni ne razmisljam.Vreme u kome zivim naucilo me je da ne gledam nesto previse u napred.Svoje snove nikada nisam ostvarivala da bi se drugi u njima radovali,nikada nisam zivela niciji zivot,zivim samo svoj.Neko sam ko je celoga zivota obracao paznju na ono sto ljudi rade-na njihova dela.Jer na recima svako je hrabar i sve moze.Delo je ono sto ostavljamo,ono sto govori o nama.Na delima su ljudi retki.Na recima emocionalno otupeli,srecni tudjim neuspesima i nesracama I onda se stalno pitam gde i cemu sve ovo vodi?Kuda ovaj svet stremi?Umorna sam od onoga sto vise nosim u sebi,umorna sam od svih onih delica stakla koji su rasprseni u hiljadama komada po meni.

Lazni prijatelji,lazni osmesi lazni govori.Gorak ukus njihovih malih zivota.Zatvaram oci,i ne dozvoljavam vise nikome da mi narusi srecu i sve ono sto imam u sebi.Moram da gledam u bolje sutra,ne znajuci sta mi donosi.A ono lose' juce.'..ostavljam iza sebe.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Just_leave_me_by_LadyMartist
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime29/5/2010, 8:47 pm


Preturam po sanduku secanaja,i razmisljam da li da ga zatvorim ili da nastavim i dalje da rovarim onako nemilice po njemu.Drzim ga otvorenog nemam hrabrosti da ga zatvorim i da zauvek stavim sve to pod kljuc.Polako jedna suza mi klizi niz lice,mrzim suze nisam je pustila vec sto godina.I pitam se sta mi sada treba,ni nju nebrisem,neka padne i neka se skotrlja sama u som sopstvenom bolu.A onda polako ustajem i prilazim ogledalu,posmatram veceras svoj odraz u ogledalu i vidim onu devojku koja je stalno nasmejana bila,vidim njenu crvenu haljinu za kojom su svi sizeli u skoli i vidim ono sto mi se ne dopada.Sada sebe...ista sam ostala ali iskreni smeh je davno zamro.haljine sam u zivotu zamrzla i svega mi je muka vise u zivotu.Ne nesmem da se predajem,ustajem polako i pustam muziku.Gde me veceras bas nadje sa tom pesmom...Sanjao sam nocas da te nemam.Grozno.Sada se pitam da li taj grozni kofer koji sam izvukla ispod kreveta ima veze sa svim ovim mojim osecanjima.Hocu da ga zatvorim...ali mi ne dozvoljava prosto kao da me gura od sebe.Kao da zeli jos nesto da mi kaze.Sedam na krevet i slusam ga...slusam ga vec sada besna i ljuta.Anja ti to mozes,ti to moras.Moras s nekim stvarima da se suocis bice ti lakse.Ne mozes celoga zivota ono sto si volela i sto ti je bio zivot da zaboravis i zgazis,kao da niko i nista nije postojalo.Moras to zbog tebe,a tvoja secanja ce uvek biti uz tebe.Sada sam vec uplasena...Ali moram sebi dati jos jednu priliku da budem srecna,zasluzila sam je.Moram da cuvam i vratim te trenutke,jer vreme nikoga ne ceka.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Ywuh5p1bfz5
]
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime29/5/2010, 8:54 pm

Vauuuuuuuuu!Prelepo....prelepo....preleeeeepoooooooooo!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime29/5/2010, 9:05 pm

Hvala Vucko,Jesi li zalostan? Zabrinut? Hoces li da ti pozajmim svoj osmeh? Samo ga uzmi i dobro ga upotrebi, bice mi drago. Neka ti pomogne i donese ti srecu. Nije vazno kad ces mi ga vratiti. Neka ti osmeh bude kisobran, neka te brani od zla i nesrece.
On ne traje dugo, bljesne poput munje, ali secanje na njega moze trajati zauvek. Ne moze se kupiti ni ukrasti, vredi samo kada se poklanja.
I zato, ako nekad sretnes lice koje vise ne zna da se osmehne, budi velikodusan, podari mu svoj osmeh, jer tebe on ne kosta puno a nekome mnogo znaci...

Osmeh je jedna kriva linija koja moze mnogo toga da ispravi.



Upravo sam ja ovo duzna sama sebi vratiti...to mi ne moze niko dati.


Poslednji izmenio Beskraj dana 29/5/2010, 9:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime29/5/2010, 9:21 pm

Ne brinem za tebe.Ti si dovoljno jaka
da prevaziđeš svaki trenutak slabosti.
Ali ako te sretnem budi sigurna da sam
spremio sve što imam da ti izmamim
bar jedan mali,jedan stidljivi osmejak.
Za početak.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime1/6/2010, 8:51 pm

Samo neko je znao te veceri da nisam imala hrabrosti da ipak pruzim taj korak.Nije me nista pitao,znao je koliko mi je bilo tesko.Zato mu hvala na tome.Otisla sam,znala sam od samoga pocetka da nema sanse da nekoga izneverim...da izneverim sva ta osecanja koja su nas nekada tako jako vezivala.Znala sam,ali zasto sam onda posla?Da bi sebe mucila?Ili da bi sebi dala drugu sansu?Mucno mi je sada svega da se secam,cak nisam htela o tome ni da pisem,ali cini mi se lakse se osecam dok svoja osecanja pretacem u sve ove reci.Onoga trenutka kada sam krocila u salu,imala sam osecaj da mi se zavrtelo sve u glavi,vratio mi se svaki sekund zivota koji smo proveli zajedno pogotovu sto nas je taj Tango vezivao svo vreme. Nasa cela ljubav je takva i bila.Prosto sebe tog dana nisam mogla videti u necijim rukama a da to nisi ti,gledala sam druge kako igraju i secala se svakog naseg koraka...secala se.A srce me je bolelo i toliko sam se borila sa sobom.Imala sam osecaj cak jednoga trenutka da sam mogla da osetim i tvoj sapat Anja probaj,mozes ti to.Ali ja sam jednostavno ostala prikovana za zemlju.Nisam mogla...Za tebe cu i dalje ostati onaj divlji besmrtni cvet kako si me samo ti zvao.Ostavimo stvari tamo gde su stale,ja ih vise necu dirati,a sanduk secanja neka ostane tu gde jeste,jer ipak me seca na mnoge srecne trenutke.



Ukrascu te muzikom! Pusticu note na tvoja bedra, na tvoje grudi.. na tvoja nepca. Upalicu tvoju mastu kao svecu i ispuniti ti srce.
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 R6z76e
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime8/6/2010, 5:48 pm

Dugo sam razmisljala da li da ovu pricu stavim u dnevnik secanja,bez obzira sto ovaj covek nije secanje...nije uspomena ali sva nasa osecanja i sva ona nasa ljubav upravo su to.Uspomene i secanja na neke jako lepe provedene,ne samo dane vec i godine zivota.Dok kuckam bas ovu pricu mislim se vredili se vise za sve ovo boriti.Da li da jos jednom podignem glavu i pocnem sve iz pocetka.Ali onda shvatam da u ovoj borbi ja ne mogu sama,treba mi njegova pomoc ali je nemam.Bili smo zaista savrsen par.Mozda nas je to savrsenstvo upravo i dovelo do unistenja.Moje srce je vise prestalo da gospodari njime.Zadnjih par godina postali smo sve dalji i dalji jedno drugome.Kao dva stranca.Koji se vise u nicemu nismo razumeli.Vise nije bilo onih svakodnevnih osmeha,onih poljubaca i one strasti.Gde je sve to nestalo i iscezlo pitam se?Toliko se dobro vise poznajemo da bukvalno znam svaku tvoju jutarnju rec...govor.I u svemu tome prosto se kod mene izbrisao onaj sjaj u oku koji si najvise voleo.Ja u tebi vise ne nalazim srecu.Toga si i ti svestan.Svesni smo svega oboje.Ali cutimo i u svemu tome otaljavamo dane kao da su nestvarni.Lezis pored mene.Kao da sam santa leda.Vise nema nicegaProsto smo izgoreli i ja i ti u ovoj ljubavi.Od svega toga ostao je samo potpis na nekom nebitnom papiru,i nesto sto nas jos uvek veze a to je ono sto volimo i ja ti najvise na svetu.Nju.Znam da te sve kod mene nervira,sve ono sto si nekada voleo sada se pretvorilo u ravnu liniju.Nema razgovora...nema vise price,svako prosto zivi na nekoj svojoj strani jastuka.Da li za ovo vise vredi boriti se?
Znam,svega ce i dalje biti,ali nas nece...




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 E87adea7bf924efb8c99abfc18201875
Nazad na vrh Ići dole
ladykatarina

ladykatarina


Ženski
Broj poruka : 287
Godina : 68
Location : put ka zvezdama
Humor : uvek raspolozena i nasmejana
Datum upisa : 24.05.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime12/6/2010, 7:42 am

Svidjaju mi se tvoji tekstovi, i sada si me skoro rasplakala, valjda zbog secanja i osecanja koja su davno i kroz moje telo protutnjila.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime12/6/2010, 8:46 am

Hvala ti ladukatarina sve ovo i jesu mozda sem par prica zaista lepa secanja,ali ta secanja i dan danas ne da prolaze telom nego prosto znaju ponekada i da zagrebu po dusi.Volela bi da mogu sva ta secanja da pretocim u knjigu pa kada ih procitam da ih zatvorim i odlozim kao neku stvar ili predmet.Ali ne moze taj moj kofer uspomena sam se otvara, i podseca me na sve ono sto je bilo iza mene.A bilo je zaista lepo.
Nazad na vrh Ići dole
ladykatarina

ladykatarina


Ženski
Broj poruka : 287
Godina : 68
Location : put ka zvezdama
Humor : uvek raspolozena i nasmejana
Datum upisa : 24.05.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime12/6/2010, 11:23 am

Trag u dusi ostaje svakako, i slatka patnja od koje samo mislimo da zelimo pobeci, uzivamo u njoj, jer duboko u sebi ipak smo svesni da je ona prolazna, pa eto, dobro je sto je jos tu...
Uspomene ne zatvaraj u kofer jer on se sam otvara, kako i sama kazes, njima mesto i nije tamo; one su za knjigu, sa lepom koricom, da kada ih uzmes jednoga dana sa zabacene police, osetis leptirice mozda ne u stomaku, ali sa nestrpljenjem listas tu knjigu koja samo za tebe nije tajna, i prosto te obuzme sreca, sto si nekada bila takva, kao sto na stranicama pise ...

Ali ti si draga vec to lepo smislila, ja sam mozda napravila samo bolji raspored.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime13/6/2010, 1:09 pm

Trag u dusi ostaje svakako,u ovom svom dnevniku secanja nisu samo moje ljubavi stale.Stali su i moji prijatelji i poznanici i svi oni koji su prosli na bilo koji nacin kroz moj zivot.Ponekada se pitam da li su svracali slucajno...namerno ili je sve to bila neka prolaznost.Koliko god da ne zelim da ih se secam bol je nesto sto me prosto vrati,osamari i udari.I da mi jos jednu lekciju zivota.Ne,nestidim se nijedne lekcije zivota,jer rada sam da ucim svaki dan,i iz tih stvari izvlacim pouke koje su mi i tekako posluzile i dale primer.Ljubavi dolaze i prolaze...po meni ostaju prijatelji koje pamtis.Za mene su oni zaista riznica svega ovoga sto zivimo.Neko kome se poveravamo,sa kime delimo i dobro i zlo.Tako bi trebali,barem ja mislim ali nije uvek tako.Ljudi prosto izigraju tvoje poverenje,setete se samo kada si im nesto potreban,ili prosto javeti se onda kada je njima tesko.Dosta mi je vise da izigravam sundjer koji se stalno puni negativnim stvarima,dosta mi je licimernih i lazljivih poznanika koji skidaju i navlace svoje maske po potrebi.Ustvari da li su im to uopste maske,ili kada bolje razmislim verovatno su im to ona prava lica koja otkriju na samom kraju.Ponekada se pitam kome ja toliko smetam?Zasto ljude toliko iritiram?I zasto je tako malo ljudi zaista uspelo da vidi ono sto ja zaista jesam.Ovaj svet ovde nerealni mozda i mogu da razumem,po njima sam neko ko ima borbu sa svojim demonima,jedna nesrecna zena koja se pogubila u nekom kasnom cvetu mladosti.Neko ko ima stalnu borbu sam sa sobom.Razumem sve te kvazi neznalice,koje iz mojih postova izvlace samo ono sto njima odgovara i tako prave slike u svojim ludim glavama.Ne gledajuci svoje sopstveno ludilo i svoje zivote.Kazem nedotacinje me sve to...ali razmisljam o tome.Boze ljudsko sam bice.Jos jednu lekciju sam dobila od nekih svojih poznanika hvala im.Jer zelim u celoj prici da se uzvisim iznad svih tih prica.Hocu da me samo svi puste da zivim i da se predam obozavanju jednoga vetra na pesku.






Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 1110
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime14/6/2010, 7:37 pm

Znas danas sam imala toliko toga da ti kazem ali nisam imala vremena.Mozda tada kada te budem srela i zaboravim.Zato moram da zapisem,bice mi mozda lakse zbog prisecanja.Imao si i imas strpljenja za mene uvek,mozda ga nisi ni morao iskoristiti ali verovatno me volis pa si sve moje hirove,lose trenutke,poneku ljubomoru istrpeo.Ali shvati me.Razumi me jos malo.Ja volim po prvi put u zivotu.Ovo sto mi se desava svo vreme sa tobom je jedan moj novi list zivota.Do sada sam volela najvise sebe,nisam imala previse vremena za ljubav.Jer mi je bilo dovoljno to sto me svi oni vole.Pa sam mislila da je to ljubav.Samo uzimamanje...uzimanje....i uzimanje.Sada sam naucila pored tebe da je ljubav i davanje,da je ljubav cak i obozavanje.Ustvari da li je to ljubav?Mislim da jeste.Zato se ne ljuti na mene kada ti po hiljadu puta kazem da te volim?Ne ljuti se kada te to isto pitam?Jer ja u ljubavi tek koracam.Ako znas,nauci me,pokazi mi.Ne ljuti se sto ponekada imam neke meni sasvim nepoznate izlive emocija kao sto je ljubomora.Prosto sam neko ko je navikao da u zivotu nekome bude prvi i poslednji,neko ko je navikao da bude jedini...neko.Sada se privikavam i ucim da delim.Ja da delim sa nekim.O Boze kako mi sve to grozno zvuci.Ucim...naucila sam puno toga pored tebe.Naucila sam da volim.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 MBMN
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime15/6/2010, 6:48 pm

Nocas sam opet mislila na njega dok je vetar ulazio u moje lude misli i raznosio ih na sve strane.Nocas sam ga opet sanjala i nije bio sam.Zar ja nisam bila s njim?Dok mi je pricao o starim tajnama koje je vec prekrio vel zaborava negde u dnu nasih srca.Nocas sam ga opet zelela,a on mi je bio daleko.I kako je,luda ta ceznja kada nekoga volis a on ti samo u san dodje.Nocas sam ga opet volela,da li smem voleti...da li smem zeleti....da li smem???Htela bih da me neko cvrsto drzi za ruku,kao sto si me ti drzao.Samo nemoj da mi kazes da cu i posle tebe znati voleti...jer i sam znas da je to laz.Nocas sam opet mislila na njega,nocas sam opet sanjala...zelela i volela.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Relaxing_image
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime16/6/2010, 6:34 pm

Sve ovo sto se desava oko mene to je zivot.Taj zivot i svi ti dogadjaji negde u nekom kutku dodiruju dusu.Zivot je ustvari tako prekratak,zato treba uzeti sve ono sto ti se pruza.Ne cekati da nista dodje samo od sebe.Jer u tom cekanju tek sagledavas prolaznost svega.Kod mene je sve ali bas sve satkano od previse emocija,pa neke stvari kod mene malo sa zakasnjenjem stizu.Valjda se zato u zadnje vreme vracam jednoj divnoj Niceovoj misli koja kaze:"Zena je zagonetka cije je resenje dete".Shvatila sam napokon da ja ipak nisam ona enigma i ona zagonetka kao sto sam do sada mislila.Ustvari mislila sam da tako treba da ostane i u skaldu s time sam i zivela i tako se ponasala.Ne netreba mi to vise.Ovako sam mnogo lepsa,slobodnija,srecnija i zadovoljnija.Jer sve one nade i tajne koje sam nosila u sebi,otkrila sam,neke si ti moja ljubavi uspeo da prepoznas.A one su upravo pretile mi da me uniste.I sada dok ovo kuckam pomislim u sebi jeli ovo sve sto se meni desava mozda san,mozda neka proba ili predstava.Po malo ne verujem u sve to.Ipak...ipak nije ovo san,ovo je zivot.Jer juce si me ljubio,jos uvek su tvoji poljupci svuda po mome telu...jos uvek osecam miris tvoje koze.Molim te umotaj me...i sakrij me od svega.

Voli te tvoja A.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 565523242471df3a298449910400420_extreme
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 5:50 pm

Ne...ne pitaj me nista u ovome danu,ako mozes samo ostani u mom trajanju.Nezno prebaci ruku preko mene i cuti.Da ne remetis ovu harmoniju mira.Osecas li...ovaj nemir koji se otima od mene.Osecas li kako pokusavam da uspostavim mir u svakom otkucaju srca.Pecat ljubavi u svakoj pori.Osecas li...
Zelim da od svega ovoga napravim neko novo sazvezdje,da u ovu jesen moje duse udahnem malo proleca.Zelim...
Ali jedno je da li ti to sve mozes da osetis.A jedno su sve moje zelje koje ja zelim.Zato pamti me kao zenu bez sna,kao jednu knjigu sa posvetom,jednu ruku i jedan dlan.Pamti me kao jedno secanje.
Jer male stvari se naslute,velike uvek ostanu nedorecene.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 887f2f79fb20e51d2d567c7bg1


Poslednji izmenio Beskraj dana 17/6/2010, 6:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
cat09

cat09


Ženski
Broj poruka : 271
Location : Bgd
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 5:55 pm

Ovo je prelepo i nabijeno emocijama...čista poetska proza...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 6:08 pm

Da li ste nekada videli kako odlazi poslednji voz sa perona.Bolje da niste.Jer onaj ko ga je ispratio razumece sta ostaje posle toga.Ostaje ona tisina na koju svi mi imamo pravo.Ali to je tisina na koju smo prosto primorani...naterani,nismo je zeleli.Sada se navikavamo na nju.Ostaje prazan izgubljen pogled uprt u neku daljinu ko zna gde.I ostaje nemi mir.Da zaboravila sam ostaje jos nesto.Ostaje covek izbrisanog lica.Koji je spakovan u neki svoj kofer realnosti i plovi suzama tudjih ladja.I sta dalje.Kuda krenuti?Polako se okreces i pokusavas da napravis korak sa tog stajalista,pokusavas da udahnes vazduh plucima,ucis neke nove korake.A oko tebe i dalje naviru uspomene.Moje reci ponovo  uce govoriti.Ne mogu nigde i nista.Premorena sam.Opet ona jeziva tisina.



Poslednji izmenio Beskraj dana 29/10/2014, 8:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 6:13 pm

cat09 ::
Ovo je prelepo i nabijeno emocijama...čista poetska proza...


Hvala cat09.
Nazad na vrh Ići dole
cat09

cat09


Ženski
Broj poruka : 271
Location : Bgd
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 6:18 pm

Na žalost, svaki rastanak je bolan. Uvek ostaje pitanje: šta sad? I onda su nam tuga i tišina jedini drugovi...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime17/6/2010, 6:25 pm

cat09 u pravu si svaki rastanak jeste bolan,ali moji rastanci su malo specificni nisu oni klasicni zivotni...svakodnevni.U tom bolu barem ja izvlacim onu snagu,srecu i radost sto sam bar poznavala takve ljude koji su vredni svake moje tisine i tuge.Zato im i sada kada ih vise nema kazem uvek hvala sto su bili deo moga zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime18/6/2010, 6:09 pm

Naizgled jedan tako obican dan.Dan kao i svaki drugi reklo bi se.Malo su se nebo i zemlja sastavili ,po neka kap padne i ostane zalepljena za prozor,a ja je posmatram kao polako klizi i pada.Taj pogled kroz prozor koji obozavam.Uglavnom je jedna te ista slika.Ali ta slika mi odmara ponekada oci.Automobili koji prolaze,cigani koji prose,i pandur koji po ceo dan stoji dok ga greje sunce ili liju kise .Dok posmatram te slike,u stvari ja posmatram raspolozenje moje duse.Volim u toj tisini pred kraj radnog vremena da sumiram neke svoje misli i osecanja.Danas sam bas nesto bezveze.Tako da i ono sto mi je juce bilo lepo danas mi je prosto sumorno i crno.Prosto se osecam kao da nisam ni na nebu ni na zemlji.Malo sam vise nedefinisana.Znam otprilike uzrok svemu tome ali me je strah da bilo sta promenim.Jer ta promena bi me jako zabolela.Ponovo onaj pogled odsutnsori...Ko zna gde sam sada prosto samu sebe pitam?Iz razmisljanja me trze glas kolege.Okrecem se i nabacujem svoj osmeh.Znam da se lepo smejes,ali vidim da si tuzna sta ti je?Mogu li da ti pomognem nesto?Ja se i dalje smeskam,cutim...Ne hvala,vidimo se u ponedeljak.Uzima torbu i izlazim iz firme.Koracam mokrim stepenicama,dok kisne kapi se slivaju svuda po meni.Nesmetaju mi,cak ih ni ne osecam.Jer nam je raspolozenje isto.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Rad4
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime19/6/2010, 12:49 pm

Nauci me sta je to ljubav?Samo nemoj da zakasnis,nemoj previse kasno da dodjes.Mozda vise necu biti tu.Ne plasi me se,i ne krij se iza svakog tvog sna.Izadji samo ispred mene,odlucno ali oprezno.Jer ja se zovem ljubav.Plaha sam kao srna,nezna sam kao leptir,zato nemoj da me ranis,povredis polomis krila.Jer ja svoj zivot pisem srcem.
Nauci me sta je to ljubav?Jer ljubav ne mogu da budu bolovi koje stalno vuces iz proslosti.Ljubav ne moze da bude stalno kofer pun starih uspomena.I pozutela stara harijana davno ispisanih svih onih reci koje su ostali u dnevnicima secanja.
Mozda ces mi reci da je tajna ljubavi u poduhvatu.Ali da li ces mi reci.Kako to da postignem.Kako da se ponasam?
Kada me tvoje usne dotaknu,kada me tvoje ruke zagrle?Da li da se okrenem i odem,ili da sve to prihvatim oberucke?Znam...lepo je imati nekoga pored sebe,ali tesko je kada neko stalno nestaje.Ne zato sto smo mi to hteli vec zato sto je zivot tako zapisao...negde u nekoj svojoj knjizi i to nazvao sudbinom.
Plasim se...Hoces li mi reci sta je to ljubav?Pre nego sto odes zauvek iz moga zivota.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 057pe
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime20/6/2010, 12:30 pm

Nocas zelim da budem tvoja ponoc.Tamo gde jutro pocinje i gde se noc zavrsava.Zelim da u tom medjuprostoru budem tvoja najsjajnija zvezda.Ona zvezda izmedju sna i jave.Da se bar jednom iskradem iz zagrljaja tvojih snova i da osetis pod rukama svu moju neznost,srcem da osetis svu moju ljubav.Jer ja sam neko ko stalno opstaje izmedju suze i smeha,izmedju dobra i zla,izmedju reci i cutanja.Prosto sam se na to navikla.Stalno balansiram.Ustvari kada covek izgubi taj san...njegovi snovi su besni,i on stalno trazi neko svoje utociste.Realnost me gazi ne stedeci me jer i ono zna moje stanje.Smeje mi se u lice i ubija ponekad i ono najlepse u meni.Tera me da budem ono sto nisam.Gde su se izgubili moji snovi?Kada bi samo mogla da ih pronadjem.Samo malo da se odmorim.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 5376899531widget262871ccd3
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime21/6/2010, 6:28 pm

Ona se stalno menja.Ko ju je doziveo samo jednom u zivotu znace o cemu pisem.Primetice je.Neko je ko strpljivo ceka svoj pravi trenutak.Bez najave,kucanja polako te odvodi u svoje najtananije odaje.U pocetku sam se plasila nje,a onda sam kako mi je povremeno dolazila u goste pocela da se na nju navukavam.Sada zivot bez nje bi mi bio prosto nezamisliv.Ona me poznaje,ona me shvata kao sto me niko do sada nije.Volim je kada mi dodje nocu,jer sam onda najlomnija,najtuznija i sve emocije ovoga sveta tada se u meni skupljaju.Tada kada ona dodje jedina uspe da u meni probudi onaj stvaralacki duh,da iz mene izvuce ono najlepse i najbolje.Zato joj se prepustam da me vodi...Vraca me u svaki kutak moga zivota.Pocev od onog najranijeg detinjstva pa sve do sada.U stvari ona je ona carolija sanjiva,koja me nikada do sada nije povela u tugu.Zadnji put kada mi je dosla dok sam hodala ulicom,i bila pomalo izgubljena.Uhvatila me je samo za ruku i tiho povela...ne vodila me je.Ja sam cutala i klimala glavom.Nasmesila sam se jer mi je pokazala nebo i u njemu sam videla osmeh svoj.
Cekam je.Cekam je neprestalno.To ja i moja tisina hodamo.









Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime23/6/2010, 6:39 pm



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Slika.php?z=image4bf51


Zelim da mi dopustite da se predstavim.Ja sam ono krilo snova koje kada se rasplamsa plamen,bukne vatra.Ostavljam oziljke koje se pamte kao tragovi celoga zivota.Izgledam na prvi pogled kao kamena stena,hladna,odbojna mozda i uobrazena,ali ja sam u stvari onaj nezan dodir koji se samo mislima moze uhvatiti.Dahom vetra osetiti.Ja sam ona najokrutnija istina koju malo ko voli.Ja ne volim crne nedefinisane krugove,koji stalno glumataju svoje lazne uloge zivota.Mozda na prvi pogled licim na bezbroj njih,ali ja sam neko ko nikada nikome nije bio broj u zivotu.Jer moje je ime istina i vrednost.Ovako me je neko zvao ko me je poznavao jako dobro.Ja sam poreklo ljubavi.Mene mozes da oslikas,napises pesmu...mozes.Jer ja sam svetionik duse,spektar svih duginih boja.Samo ne volim crnu,i nisam crna jer ona na kraju postane sve crnja.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat


Ženski
Broj poruka : 4367
Datum upisa : 18.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime23/6/2010, 10:03 pm

Beskraj ::



Zelim da mi dopustite da se predstavim.Ja sam ono krilo snova koje kada se rasplamsa plamen,bukne vatra.Ostavljam oziljke koje se pamte kao tragovi celoga zivota.Izgledam na prvi pogled kao kamena stena,hladna,odbojna mozda i uobrazena,ali ja sam u stvari onaj nezan dodir koji se samo mislima moze uhvatiti.Dahom vetra osetiti.Ja sam ona najokrutnija istina koju malo ko voli.Ja ne volim crne nedefinisane krugove,koji stalno glumataju svoje lazne uloge zivota.Mozda na prvi pogled licim na bezbroj njih,ali ja sam neko ko nikada nikome nije bio broj u zivotu.Jer moje je ime istina i vrednost.Ovako me je neko zvao ko me je poznavao jako dobro.Ja sam poreklo ljubavi.Mene mozes da oslikas,napises pesmu...mozes.Jer ja sam svetionik duse,spektar svih duginih boja.Samo ne volim crnu,i nisam crna jer ona na kraju postane sve crnja.


I like it. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime23/6/2010, 10:05 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 817300 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 817300 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 817300 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 817300 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 817300
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime24/6/2010, 5:36 pm



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 5831004lgko2

O,Boze kako sam jutros dobro raspolozena.I kako je zaista tako malo potrebno da bi covek bio srecan.Jutarnji poljubac mog andjela koji se polako budi,prvi jutarnji suncevi zraci koji se probijaju kroz oblake i polako ulaze u moju kancelariju.Miris kafe i dobra muzika.Osmeh koji mi ne silazi celog jutra sa usana.Cak ni jutarnji nagomilani posao mi ne pada tesko,jutros ga odradjujem cak sa puno elana i zara.Misao o jednom V.T.ponovo mi razvlaci osmeh.Stvarno kako je lep zivot u tako malim sitnicama.To su trenuci koji te drze.Ma ni ovi sivi oblaci koji mi zaklanjaju suce ne mogu mi nista pokvariti.Dok ovo pisem,zvoni mi telefon.Bacam pogled,da vidim ko je.Palim cigaretu i pricam sa nekim ko ima najlepsi glas na svetu,najlepsi osmeh koji mrzim ...pricam s nekim ko me tako divno ljubi i voli.


Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime26/6/2010, 3:03 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 3377217-lg
Da li ste nekada u zivotu imali nezvanog gosta.Nekoga koga niste zvali,a pojavio vam se.Neko koga niste zeleli,jer vam niko nije bio potreban.A ipak usetao je u vas zivot.Nekoga koga ste samo jednim kucanjem pustili u svoje srce i svoje snove.Jer vas je tome naucio.I vrato vam osmeh na licu.
Moj stranac...nezvani gost.Sada je nebeski andjeo na koga sam toliko cekal.I koji mi je bio potreban kao suncev zrak.Zamalo sve to sto sam imala ponudjeno nisam jednom rukom odbacila,otisla okrenula se i sve zauvek napustila.Zamalo.Sada mislim da posle svega sto mi se izdesavalo,njegova misija je bila da me pronadje.Ostala sam sa njim,nisam se po prvi put sakrila u neki prasnjavi cosak,ili zatvorila u onaj svoj kofer davnih uspomena.Nisam...Time sam pokazala da moje srce jos uvek ima topline,da moja dusa nije mrtva.Pokazala sam samoj sebi neko novo lice,koje sam znala ali na nekomputu zivota izgubila.Moje lice je sada bez tereta,crnih misli i nemira.Zato zelim da ti kazem hvala,jer u mojim mislima je trenutno tvoj lik.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime28/6/2010, 6:14 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Couple-%D0%BE%D0%BD-%D0%B8-%D0%BE%D0%BD%D0%B0-Couples-kiss-Passion-18-only_large
Ne zelim tugu da vracam ni sitnim ni krupnim koracima.Tuga je tuga.To vam je kao kada organizam izgubi imunitet,kada ste najslabiji ona vam se prosto prilepi.Poseti vas i ne razdvaja se od vas.Moju tugu retko ko moze da primeti i da je shvati.Jer moja tuga se nalazi negde duboko...duboko u meni.Servirana u sva tri obroka.Vlada mojim mislima,telom dusom.Prosto mi ne da da idem dalje.Stalno me vraca jedan korak unazad.Sada sam trenutno u malo drugoj fazi.Ali prosto mi nesto ne da da se opustim,da sirom otvorim oci i da uzivam u svemu ovome sto me je snaslo.Valjda zato sto sam satkana od tolikih osecanja ,pa se prosto svakog vise i pribojavam.Sklapam oci i ponovo se prepustam necemu.Kao na primer danas.Lepo mi je...prosto ne mogu da odolim.Moram da priznam ovaj san koji ja sanjam otvorenih ociju je prokleto stvaran.Volim te ljubavi.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 5 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic
» Iluzija bljeska-Mirjana Vujicic
» Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
» Ljubav, strast i greh-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: